Właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. Będą one trwały w tym roku  od 24 stycznia do 6 lutego. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Jednak ten czas niesie ze sobą też wiele zagrożeń. Jak ich uniknąć i bezpiecznie spędzić wolny, zimowy czas?  Najważniejsze zasady znajdziecie w Poradniku obok.
Również przydatne będą strony:

Pobierz Plik Pdf :

Poradnik bezpiecznego wypoczynku 2022

Zapraszamy do skorzystania i zapoznania sie z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku:
Korzystając z uroków zimy pamiętajmy, że bezpieczne zabawy i różne aktywności dzieci na świeżym powietrzu powinny iść w parze z towarzyszeniem dzieciom dorosłych opiekunów. Najlepsze do zabaw na powietrzu są specjalnie wyznaczone do tego miejsca i obiekty.
Udanych i bezpiecznych ferii zimowych 2021/2022

   Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 Informator Microsoft 365 dla uczniów i rodziców

Otrzymaliśmy dofinansowanie projektu w ramach RPO WM 2014-2020 

W ramach działania 2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, oddziałanie 2.2.1 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe, Nasza szkoła na początku bieżącego roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Innowacyjnie i fantazyjnie”. W konkursie uzyskaliśmy 118,5 punktów tym samym zajmując 11 miejsce na 176 projektów oraz otrzymując dofinansowanie na projekt o wartości 425 302,52 zł z czego wkład z Unii Europejskiej stanowi 361 507,14 zł...więcej

Najnowsze informacje
Poniedziałek, 6 Grudzień 2021, 20:33

Zapraszamy do zabawy z Bibliotecznym Kalendarzem Adwentowym. Z powodu nauczania zdalnego, spośród wszystkich zadań publikujemy 4, a ukryte są one pod kodami QR .
Wykonane prace dostarczamy do biblioteki po powrocie do szkoły do dnia 15 grudnia.

ZAPRASZAMY! Dla najaktywniejszych uczestników zabawy przewidziano nagrody!

Wszystkie informacje na Facebooku Biblioteki Szkolnej!


Poniedziałek, 6 Grudzień 2021, 20:23
UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym
List do Świętego Mikołaja
Konkurs skierowany jest do uczniów klas II i III naszej szkoły.
Organizatorzy pani Małgorzata Lewandowska i pani Anna Zybert


Wtorek, 30 Listopad 2021, 12:25

Prosimy wszystkich zainteresowanych rodziców "Grantami PPGR" związanymi z uzyskaniem sprzętu komputerowego o uzupełnienie dokumentów.

Wszelkie informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Działdowo lub na stronie internetowej Miasta

www.dzialdowo.pl/uwaga-granty-ppgr-koniecznosc-uzupelnienia-dokumentow

 


Wtorek, 23 Listopad 2021, 12:16
Zapraszamy do odwiedzania zakładki Biblioteki Szkolnej oraz Facebooka - jest dużo akcji oraz wydarzeń bibliotecznych 
Zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 


Sobota, 20 Listopad 2021, 10:02

19 listopada w naszej szkole realizowany był projekt STOP HEJT!

Uczniowie brali udział w rozmowie, pokazie i medialnej prezentacji na temat współczesnych zachowań zwiazanych z hejtowaniem.

Wszystkie klasy przygotowały plakaty, które zostały wystawione w szkole do oglądania i oceny dla wszystkich szkolniaków.

Cała impreza odbyła sie dzięki Samorzadowi Uczniowskiemu prowadzonemu przez pana Kamila Chrzanowskiego i wielkiej pomocy pani pedagog - Małgorzaty Piotrowicz.

Dzięki interesującej narracji podczas pokazu medialnego na sali uczniowie razem z prowadzącym mogli wcielić sie w rolę osoby dotkniętej Hejtem oraz dowiedzieć sie jak można przeciwdziałać temu zjawisku oststnich lat.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Projektu Stop Hejt! - Galeria Szkolna.


środa, 10 Listopad 2021, 17:00

Jak co roku Nasza szkoła brała udział w akcji "Szkoła do hymnu!". Uczniowie wraz z nauczycielami o godzinie 11:11 śpiewali hymn narodowy. Ze względu na sytuację pandemiczną  odbyło się to w mniejszym gronie w klasach, gdzie uczniowie mogli zobaczyć przygotowaną prezentację i śpiewać Nasz hymn narodowy.

 

 

Również starsi uczniowie wykonali gazetkę aby upamietnić drogę do niepodległości naszego kraju - więcej w galerii szkolnej.

 


środa, 27 Październik 2021, 18:00

Zachęcamy wszystkich uczniów Naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym :

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA – DZIAŁDOWO 2021”

 


Regulamin konkursu
§ 1
Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta Działdowo, zwany dalej „Organizatorem”.
 

§ 2
Celem konkursu jest odbudowanie zwyczaju wysyłania/obdarowywania się kartkami świątecznymi, propagowanie tradycji celebrowania Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej, zainteresowanie historią i obyczajowością naszego regionu.
§ 3
Uczestnicy
Konkurs oceniany będzie w trzech kategoriach wiekowych:
- I kategoria – uczniowie przedszkoli (5-6 lat);
- II kategoria – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych;
- III kategoria – uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych.
 

§ 4
Warunki konkursu
Tematem konkursu jest kartka okolicznościowa z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie kartki świątecznej, w zależności od kategorii wiekowej, na temat:
- „Bożonarodzeniowa bombka” – I kategoria wiekowa;
- „Święta Bożego Narodzenia w Działdowie” (przedstawienie motywów bożonarodzeniowych w połączeniu z charakterystycznymi miejscami Działdowa) – II kategoria wiekowa;
- „Tradycje świąteczne naszych dziadków z Działdowem w tle” – III kategoria wiekowa.
 
§ 5
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 1 pracę.
Praca konkursowa powinna zostać wykonana samodzielnie, przez jedną osobę.
Technika wykonania prac jest dowolna (np. kredki, farby, wycinanka). Kartka nie może zawierać elementów trójwymiarowych (powinna być płaska).
Praca powinna być jednostronna, w formacie A5.
Uczestnicy wykonują prace w przedszkolach lub szkołach, do których uczęszczają, w czasie wyznaczonym przez tę placówkę, a w przypadku nauki zdalnej – samodzielnie w domu. Na odwrocie pracy należy umieścić dane uczestnika konkursu: imię i nazwisko, wiek, klasa/grupa, nazwa placówki.
Jednostki dokonują wstępnej selekcji prac swoich podopiecznych i a wybrane prace przekazują do Urzędu Miasta – Centrum Aktywności Organizacji Pozarządowych (ul. Zamkowa 6) wraz z listą uczestników, która zawiera dane uczestników konkursu (imię i nazwisko, wiek, klasa/grupa, nazwa placówki).
Prace należy przekazać w zamkniętej kopercie podpisanej nazwą placówki, z dopiskiem „Kartka Bożonarodzeniowa – Działdowo 2021”, do dnia 19 listopada 2021 r.
§ 6
Ocena prac konkursowych
Prace, spełniające wymogi konkursowe, zostaną ocenione przez specjalnie powołaną w tym celu Komisję, która wyłoni laureatów konkursu.
Prace nie spełniające wymagań konkursowych nie będą podlegały ocenie.
Oceniając prace Komisja weźmie pod uwagę:
a) samodzielność wykonania pracy;
b) zgodność pracy z tematyką konkursu;
c) oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu;
d) walory artystyczne, m. in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania.
§ 7
Nagrody i wyróżnienia
Komisja wyłoni prace nagrodzone oraz wyróżnione w każdej kategorii wiekowej.
Dodatkowo wybrane prace zostaną nagrodzone wydaniem w formie kart pocztowych, wysyłanych przez Burmistrza Działdowa z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta.
 
§ 8
Wykorzystanie danych osobowych oraz wizerunku
 
Placówki przekazujące prace konkursowe swoich podopiecznych/ uczniów są zobowiązane do poinformowania rodziców lub opiekunów uczestników konkursu o warunkach przetwarzania i wykorzystywania danych oraz wizerunku (stanowiącego integralną cześć regulaminu).
 
Zgłoszenie dziecka do konkursu jest jednoznaczne ze zgodą na bezpłatne publikowanie wizerunku dziecka oraz wielokrotne publikowanie i kopiowanie jego pracy, w czasie trwania konkursu, a także po jego zakończeniu, nie dłużej niż 5 lat w celu przedstawienia jego wyników w Internecie, w tym dla potrzeb przeprowadzenia i rozstrzygnięcia konkursu.
Zgodę tę rodzic/opiekun prawny może w każdej chwili wycofać, bez szkody dla przetwarzania przed jej wycofaniem.

Wtorek, 19 Październik 2021, 20:26

W chłodny deszczowy wtorek 19 października na stadionie miejskim rozegrano kolejne zawody sportowe - tym razem turniej 11-nastek piłkarskich w ramach rywalizacji szkół miejskich.

Nasze kadra rozegrała bardzo emocjonujące i zacięte mecze - ostatecznie zajmując II miejsce.

 

Skład naszej drużyny:

Sczypiński Aleksander, Siergiej Jakub, Sobczak Marcel, Walencik Konrad, Wasilewski Maciej, Chimkowski Mikołaj, Jakubowski Szymon, Brandt Oliwier, Ulatowski Mikołaj, Sawicki Seweryn, Anuszewski Patryk, Balcerzak Igor, Wernik Olaf, Cupał Konrad, Szynkiewicz Maciej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju.


Wtorek, 19 Październik 2021, 20:13

Zapraszamy wszystkich uczniów do obejrzenia gazetki ściennej dotyczącej obchodów Dnia Papieskiego, która znajduje sie na parterze Naszej szkoły.

 


Poniedziałek, 18 Październik 2021, 21:25

12 października z samego rana klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyły w drogę do Torunia. Plan wycieczki był bardzo ciekawy, co można zobaczyć na zdjęciach z wyjazdu.

Zapraszamy do Galerii Szkolnej

 

 

Wycieczka integracyjna klas 3 „a” i 3 „b”

Szlakiem Toruńskich Legend

 


Dnia 12 października 2021 r. klasy 3 „a” oraz 3 „b” uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Torunia. Pełni energii i entuzjazmu wyjechaliśmy z Działdowa do miasta Mikołaja Kopernika.

Dla wszystkich uczestników pobyt w Toruniu był szansą wykazania się swoimi zmysłami, kreatywnością, wiedzą oraz umiejętnościami manualnymi w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Najwięcej radości sprawiła uczniom część z piankowymi elementami, dzięki którym powstały wspaniałe „arcydzieła” uczniów.

Wspólny spacer z przewodnikiem po mieście przybliżył nam historię Torunia, poznaliśmy wiele interesujących legend, m. in. o założeniu Torunia i słynne zdanie „Nie płyń tu, bo runę”. „To ruń”., o bohaterskim kocie broniącym miasto przed Szwedami, flisaku i żabach, toruńskich piernikach, czy też słynnym zabytkowym Ratuszu, mającym określoną ilość sal, okien i wieżyczek. Niektórzy odważni uczniowie mogli sprawdzić swoją „uczciwość” podejmując ryzykowne zadanie – egzamin przy Toruńskiej Krzywej Wieży.

Uwieńczeniem pobytu w tym wspaniałym mieście były warsztaty piernikarskie, podczas których każdy swoimi dłońmi i na własne oczy mógł wykonać pierniki według zastrzeżonej receptury.

Jak zawsze czas minął szybko i radośnie, a uczniowie z „bagażem” nowych doświadczeń i wiedzy oraz małymi niespodziankami dla swoich Bliskich wrócili do domu.

 


                                                                            Barbara Hartfelder


WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE TUTAJ


Sekretariat
Jest czynny codziennie
 od 7:30 do 15:30 
Dyrektor przyjmuje: 
pn, wt 11:30 - 12:30 
Wicedyrektor przyjmuje:
 śr, czt 12:30 - 13:30 
Pedagog, doradca zawodowy: 
pn, wt 12:00-14:00
 czt, pt 11:00 - 12:30 
Świetlica Szkolna:
 pn - pt 6:30 - 16:00

Biblioteka: 
pn 8:00 - 15:00
wt, śr, czw, pt 8:00 - 14:00


.
Copyright ©2017 Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie,
Liczba odwiedzin: 3063
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem