Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Zapraszamy
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie aktywnie włączyła się w Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podjęto szereg działań, by godnie uczcić święto naszej Ojczyzny, rozwijać wśród dzieci i młodzieży zainteresowania przeszłością, umacniać postawę patriotyczną oraz rozbudzić szacunek do tradycji narodowych. Podczas całego miesiąca poprzedzającego dzień 11 listopada w szkole panowała szczególna atmosfera przygotowań do obchodów tego święta. We wszystkich salach lekcyjnych oraz gablotach na korytarzach opracowano gazetki tematyczne w barwach biało-czerwonych. W szkolnej bibliotece powstała wystawa okolicznościowa złożona z książek przybliżających naszą historię uczniom z różnych poziomów wiekowych. Zajęcia plastyczne obejmowały przygotowania wystawy składającej się z prac uczniów o tematyce niepodległościowej. Samorząd Uczniowski zorganizował na parterze szkoły akcję integrującą społeczność szkolną pod hasłem „100 słów na stulecie – czyli za co mnie kochasz?”. Szkolny radiowęzeł zadbał w ostatnim tygodniu o muzykę patriotyczną podczas przerw, zaś podczas zajęć muzycznych oraz edukacji wczesnoszkolnej wspólnie śpiewano popularne pieśni i piosenki legionowe. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz Szkolnego koła PCK samodzielnie wykonali ponad 500 kotylionów w barwach narodowych. Dnia 9 listopada 2018r. w szkole odbyła się uroczystość poświęcona Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która stała się okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również zachętą do budowania wspólnej przyszłości. Prowadzący uczniowie przybliżyli historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zaprezentowali bogaty program artystyczny obejmujący recytację wierszy i wspólny śpiew pieśni i piosenek patriotycznych. Uczniowie podkreślili trud walki o wolność Ojczyzny podejmowany przez całe pokolenia milionów Polaków, którym zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Nastrój uświetnił polonez w wykonaniu uczniów klas gimnazjalnych, a także wspólny śpiew piosenki „Ja to mam szczęście” na zakończenie uroczystości, który stał się okazją do okazania wdzięczności naszym przodkom za to, że możemy dorastać w wolnym kraju. Nastrój towarzyszący tej doniosłej uroczystości sprawił, że była ona dla społeczności szkolnej wspaniałą żywą lekcją historii i patriotyzmu, a jednocześnie zapowiedzią oficjalnych miejskich Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w niedzielę 11 listopada w hali sportowej przy naszej szkole.Galeria zdjęć
Dzień Wszystkich Swiętych - Galeria
Dzień Tolerancji 2018 - Galeria
6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie zagościł nastrój świąteczny. Ubrani na czerwono uczniowie, w mikołajowych czapkach i z dobrym humorem, stworzyli wspólnie niesamowitą przedświąteczną atmosferę. Do szkoły zawitał św. Mikołaj, który ze swoimi pomocnikami odwiedzał wszystkie klasy, prowadził konkursy i zabawy oraz rozdawał słodkości.
Aktywni członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali zumbę i wspólne zabawy na parterze szkoły, zaś uczniowie działający w szkolnym radiowęźle zadbali o odpowiednią muzykę świąteczną na wszystkich przerwach. „Mikołajkowy”czas stał się dla wszystkich doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego przebiegu szkolnego dnia, wspólnej zabawy i integracji. Był to przemiły dzień radości i pozytywnych emocji.
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie bierze udział w projekcie organizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej pod hasłem „BARWY WOLONTARIATU“.
Pierwszym elementem projektu była „Noc Wolontariusza“, która odbyła się w nocy z 19 na 20 października 2018r. w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Polnej w Działdowie. Skierowana była do wolontariuszy – liderów działających w Szkolnych Kołach Caritas. W wydarzeniu tym wzięli zatem udział działający wolontaryjnie uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Koła Caritas Panią Beatą Karczewską. Spotkanie realizowało cele wychowawcze, rekreacyjne, integracyjne i edukacyjne. Po kolacji i konferencji wprowadzającej rozpoczęły się aktywne warsztaty i animacje. Nie zabrakło zajęć sportowych, tanecznych, akrobatyki i konkursów muzycznych. Odbyły się również warsztaty komunikacji interpersonalnej, plastyczne, zajęcia pod hasłem „Animatorzy czasu wolnego“, a także ciekawy seans filmowy. Bogata oferta przygotowanych zajęć oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że uczestnicy spotkania bardzo miło spędzili wspólnie czas.
Lekcje o prawach i tolerancji

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
3 grudnia klasa III b (GIM) wzięła udział w Maratonie Pisania Listów (AMNESTY INTERNATIONAL) poświęconym obrończyniom praw człowieka, które na całym świecie podejmują ryzyko i walczą o nasze prawa. Maraton został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Działdowie. Dziękujemy za zaproszenie!
Włączyliśmy się dziś w obchody Światowego Dnia Spódnicy!? I choć to „święto z przymrużeniem oka”, wszyscy chętnie przyłączyli się do zorganizowanej akcji. Pomysł bardzo się spodobał, o czym świadczy ubiór pań nauczycielek i uczennic naszej szkoły. Zaś chłopcy …. świętowali razem z nami ?
SP 2 i Dzień Życzliwości w żółtych barwach radości i optymizmu ? Przygotowaliśmy między innymi Pocztę Życzliwości, zaś na długiej przerwie odbyła się szkolna ZUMBA! W bibliotece odbywa się do końca tygodnia Konkurs na wiersz/rymowankę o życzliwości, a także tworzony jest Kodeks Życzliwego Ucznia ?
Andrzejki 2018 w SP 2
Wspaniale spędzony czas przy grach, zabawach integracyjnych, wróżbach i wspólnych tańcach.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Nasi wolontariusze w Toruniu na Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - 30 listopada 2018
Zapraszamy do obejrzenia galerii

Dnia 29 września 2017r., w ramach ogólnopolskiej akcji SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS, odbyły się W NASZEJ SZKOLE wybory do władz Samorządu Uczniowskiego.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i oddali swój głos.
Ogólna frekwencja w wyborach wyniosła 54 %.
Oddano 227 głosów, 198 było ważnych, 29 nieważnych. Najwyższą frekwencją wykazały się klasy:
II b – 87 %
II d – 80 %
III a – 75 %
IV a – 70 %

Największą liczbę głosów w szkolnych wyborach demokratycznych uzyskali:

Patrycja Szczęsna
Zuzanna Karczewska
Marta Chojnacka


Gratulujemy i dziękujemy wszystkim kandydatom za udział w kampanii. Zapraszamy do współpracy w Samorządzie Uczniowskim.

Informacje przygotowała Szkolna Komisja Wyborcza
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017

Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie corocznie bierze udział w realizacji ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos”. W tym roku szkolnym wybory do władz samorządu uczniowskiego odbyły się dnia 29 września 2017r. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której społeczność szkolna mogła bliżej poznać kandydatów i ich programy wyborcze. Kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań i pomysłów na działania. W czasie trwania kampanii Szkolna Komisja Wyborcza przygotowała również pytania i przeprowadziła wywiady z kandydatami, które systematycznie emitowane były za pośrednictwem szkolnego radiowęzła. Członkowie SU prowadzili też akcję informacyjną na temat zasad głosowania i udziału w wyborach. Dzień wyborów był bardzo ważnym wydarzeniem dla społeczności, tym bardziej, że poza klasami gimnazjalnymi pierwszy raz udział w wyborach wzięły również klasy I, IV oraz klasa VII. Komisja zadbała o sprawny przebieg wyborów z zachowaniem wszelkich zasad ordynacji. Wybory odbyły się w głosowaniu powszechnym, tajnym, równym i bezpośrednim. Frekwencja wyborcza świadczyla o dużym zainteresowaniu uczniów wspólną lekcją demokracji. W wyborach uzupełniających do SU wzięło udział 6 kandydatów: Milena Bachorowska, Marta Chojnacka, Zuzanna Karczewska, Wiktoria Kuzimowicz, Zuzanna Madej i Patrycja Szczęsna. Najwięcej głosów zdobyła Patrycja Szczęsna, która w przyszłym roku szkolnym obejmie funkcję przewodniczącej SU.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Znaczącym wydarzeniem w szkole był Dzień Życzliwości i Pozdrowień, obchodzony 21 listopada. Tego dnia panowała szczególnie miła atmosfera. Młodzież rozdawała własnoręcznie wykonane kwiatki z cytatami o życzliwości oraz przygotowała słodkości do zakupienia w formie np. babeczek z załączonymi hasłami wywołującymi uśmiech na twarzy. Do aktywności włączył się też szkolny radiowęzeł, który przyjmował dedykacje i pozdrowienia. Kącik życzliwości i pozdrowień znalazł swoje ważne miejsce w szkolnej gazetce „Info Dwójka” redagowanej przez młodzież naszej szkoły.
Zwieńczeniem aktywnego tygodnia w szkole był Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy uczniowie, zarówno dzieci jak i młodzież, przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, a niektórzy przebrani byli w urocze stroje bajkowych postaci.
Dzień Praw Dziecka
Dnia 20 października Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie świętowała Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów realizowano działania mające na celu upowszechnianie wiedzy na temat praw oraz kształcenie szacunku i otwartości wobec innych. Przygotowana została tablica tematyczna na parterze szkoły, zaś na korytarzach widniały ulotki ilustrujące poszczególne prawa dziecka. Młodzież zorganizowała również grę szkolną „Bieg po prawa”, której uczestnicy, poza dobrą zabawą i zdrową konkurencją, mieli okazję bliżej poznać poszczególne prawa przysługujące każdemu dziecku. Członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zajęcia w klasach I i IV pod hasłem „Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają”. Ogłoszony został również konkurs na gazetkę klasową o tematyce dowolnie wybranego prawa.
UWAGA
Zapraszamy wszystkich do włączenia się w projekt„SZLACHETNA PACZKA”.
Polega on na udzieleniu pomocy rodzinom znajdującym się w potrzebie.
Dokonaliśmy wyboru konkretnej rodziny z internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl.
W SZLACHETNEJ PACZCE wiemy, jak pomagać mądrze - tak, aby pomoc odpowiadała nakonkretne potrzeby, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania i przezwyciężeniabeznadziei. 
Pomagamy w taki sposób, że ta pomoc przynosi radość wszystkim.Prosimy wszystkich skarbników o zebranie min. 5 zł od osoby do czwartku 30 listopada.
Za zebrane pieniądze zaangażowani uczniowie przygotują paczkę odpowiadającą potrzebom wybranej rodziny.
Prosimy wszystkich nauczycieli o indywidualne włączenie się w akcję zgodnie z potrzebami wskazanymi przez wybraną rodzinę.
Chcemy wspólnie i świadomie realizować ideę mądrej pomocy!Każda osoba jest ważną i niepowtarzalną częścią Paczki. 
Każdy ma do zrobienia coś wyjątkowego.
Chcesz pomóc rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła sięw trudnej sytuacji? 
Zostań darczyńcą!
Dzień Tolerancji w Szkole Podstawowej nr 2 -  16.11.2017r.

16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jak co roku podjęliśmy działania, by uświadomić społeczności szkolnej znaczenie tolerancji w codziennym życiu. Członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Caritas zorganizowali happening na przerwach szkolnych, podczas którego przekazywali poprzez przygotowane hasła o wartościach uniwersalnych, poszanowaniu drugiego człowieka, jego odrębności co do wyglądu zewnętrznego, np. koloru skóry, sposobu ubierania się, a także zwyczajów kulturowych, religii oraz przekonań. Przygotowano również „Drzewko Tolerancji”, które przez cały dzień tworzone było wspólnie przez uczniów poprzez wpisywane na liściach hasła, skojarzenia, sentencje itp. Uczniowie wysłuchali również audycji poświęconej tolerancji, która była okazją do głębszej refleksji na temat naszego postępowania wobec innych. Działania podjęte w ramach obchodów Dnia Tolerancji dały początek realizacji szkolnego projektu edukacyjnego pod hasłem „Różnorodność i tolerancja, czyli jestem otwarty na prawa i potrzeby innych”. 

Galeria zdjęć  TUTAJ
Zakończyliśmy tegoroczną akcję na rzecz niechcianych zwierząt

Od października 2017r. prowadziliśmy w naszej szkole akcję „Pomagajmy Braciom Mniejszym” na rzecz zwierząt w schroniskach dla psów Fundacji „EMIR” oraz „Podaj łapę” w Tatarach. Nasza pomoc polegała na zbiórce przede wszystkim suchej karmy, jak również puszek z karmą mokrą oraz smyczy, obroży i misek. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebraliśmy około 150 kg suchej karmy Wszystkie dary zostały dostarczone przez uczniów klas gimnazjalnych do Przedszkola Miejskiego nr 3, głównego organizatora akcji. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i wsparcie akcji na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska. Samorząd Uczniowski, SK PCK oraz SK Caritas Szkoły Podstawowej nr 2 
Copyright ©2017 Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie,
Liczba odwiedzin: 35784
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem